سوالات متداول درباره ذخیره ساز دکاس

ذخیره ساز دکاس با رقبا چه تفاوتهائی دارد ؟

تفاوت ذخیره ساز عمدتا در سخت افزار و نرم افزارهای مورد استفاده در آنها می باشد . عمده ذخیره ساز هائی که در بازار وجود دارد در واقع دارای فریم ور fram ware متن باز بر پایه سیستم عامل لینوکس  هستند که بر روی یک اپلاینس نصب شده و کار می کنند . این گونه سیستمهای ذخیره ساز تحت شبکه به لحاظ  اینکه از معماری Open Source   استفاده می کنند علاوه بر اینکه از نظر امنیتی به هیچ وجه امن نیستند ، از نظر مدیریتی و رفع اشکالات بوجود آمده نیاز به تخصص خاص داشته و بسیار مشکل می باشد . مشکل دیگر فریم ور fram ware متن باز ذخیره ساز لینوکسی وابستگی آنها به متخصص های سیستم عامل می باشد . در صورتی که ذخیره ساز دکاس مستقیما با سیستم عامل ارتباط دارد و نیاز به هیچ واسطی جهت کارایی و راندمان بالا ندارد .

برای اولین بار در دنیا ذخیره ساز دکاس   THECUS NAS STORAGE  از نوعی سخت افزار خاص که مختص راهکارهای نگهداری دیتا در دراز مدت (30 – 10 سال) بصورت کاملاً مستقل و تخصصی طراحی شده که این امر باعث پایداری زیاد ذخیره ساز شده و خرابی سخت افزاری آن در حد صفر کاهش مییابد .

ذخیره ساز دکاس یک سیستم کاملا حرفه ای  بوده که شما براحتی می توانید آنرا در سازمان خود نصب ، تنظیم و استفاده کنید . مدیریت ذخیره ساز دکاس نیاز به هیچگونه تخصص خاصی نداشته و با داشتن حد اقل اطلاعات در مورد شبکه می توان آن را مدیریت کرد .  این ذخیره ساز برای همه سازمانها و شرکتها در ابعاد مختلف مناسب است . همچنین با استفاده از محیط وب آن کلیه کارهای سطح مدیریتی و کاربری قابل استفاده میباشد  . ذخیره ساز دکاس بدلیل امنیت بالای آن به هیج وجه امکان هک شدن ، ویروسی شدن و مشکلات امنیتی دیگر ندارد .

ذخیره ساز دکاس ویندوزی برپایه سیستم عامل ویندوز سرور کار کرده و از آنجا که اکثر کارشناسان شبکه و کامپیوتر مسلط به محیط ویندوز هستند لذا کاربری و مدیریت بسیار ساده ای را برای شما فراهم می کنند . این ذخیره ساز تحت شبکه بصورت کاملاً مستقل و بدون وابستگی به نرم افزارهای جانبی راه اندازی و کار می کنند و در شبکه هائی که بر پایه سیستم عامل Microsoft Windows  طراحی شده اند براحتی با سیستمهای دیگر مانند سرور ایمیل Exchange  و سیستم مدیریت Active Directory  متصل شده و کارائی شبکه را بسیار بالا می برند .


چرا از ذخیره ساز دکاس باید استفاده کنم ؟

مدیریت آن ساده است

نیاز به تخصص خاص ندارد

کاربری آن ساده است

امنیت آن بالاست

قیمت آن مناسب است

سرعت عملکرد بالائی دارند

امکان گسترش و ارتباط با سیستمهای دیگر را دارند .


با تلفن همراه خودم می توانم با ذخیره ساز دکاس ارتباط برقرار کنم ؟

شما با استفاده از هر دستگاهی که امکان ارتباط با شبکه ، اینترانت و اینترنت را داشته باشد می توانید با ذخیره ساز دکاس ارتباط برقرار کنید . 


آرشیو دیتا ، بک آپ دیتا  وابسته به اینترنت می باشد ؟

ذخیره ساز دکاس هیچگونه وابستگی به اینترنت ندارند و فقط در شبکه داخلی کار میکنند البته درصورتی که شما بخواهید ذخیره ساز دکاس خود را از راه دور و از طریق اینترنت مدیریت کنید این امکان نیز وجود دارد .

 

آیا ذخیره سازهای معمولی یا نرم افزارهای بک آپ گیری می توانند با ذخیره ساز دکاس ارتباط داشته باشند ؟

هر دستگاه ذخیره ساز و هر نرم افزار بک آپ گیری که در بازار وجود دارد می تواند با دکاس ارتباط یک طرفه یا دو طرفه برقرار کند . 


مراحل ذخیره سازی و استفاده ازدیتا در  ذخیره ساز دکاس چگونه است ؟

برای ذخیره سازی و استفاده ازدیتا راههای مختلفی وجو دارد که بستگی به سطح اطلاعات کاربران شبکه می توانید از آنها استفاده کنید . اما آسان ترین راه استفاده از MAP DRIVE  جهت کاربران میباشد . 

کاربر هر فایلی را که بخواهد ذخیره ، آرشیو یا دسترسی داشته باشد کافی است از فرمان COPY + PASTE استفاده کند یا بروی فایل مربوطه در دیتا استور خود کلیک کند ..

همچنین  در هر زمان که نیاز داشته باشد از طریق برنامه های Web Browser وارد کارتابل خود شده و  به دیتای خود دسترسی پبدا می کند .
 

حجم فایلهای ارسالی و دریافتی من در ذخیره ساز دکاس چه میزان می باشد ؟

ذخیره ساز دکاس فایلها را با هر حجمی  ذخیره ، آرشیو و قابل دسترس می کند 


ذخیره ساز دکاس چه نوع فایل هایی را می توان ذخیره کند ؟

هر نوع فایلی که ماهیت دیتا برای سازمان یا شرکت ما را داشته باشد مانند : فایلهای عکس ، نقشه اسناد Word – PDF - Excel - بانکهای اطلاعاتی – فیلم و ......... .


آیا ذخیره ساز دکاس من امن است؟

ذخیره ساز دکاس ارائه شده ما دارای بیشترین امنیت در بین سایر سرورهای مشابه را دارند .همچنین در ذخیره ساز 7دکاس شما می توانید با استفاده از امکانات خود سیستم فایلها را کد گذاری کنید

همچنین می توانید کاربران خود را در گروههای امنیتی مختلف قرار داده تا در هنگام باز کردن فایل ها ی خود از آنها رمز عبور گرفته و اجازه دسترسی به دیتا را بدهد .


آیا می توانم درهر لحظه گزارش میزان حجم دیتا ، منابع مورد استقاده و همچنین کاربرات آنلاین را مشاهده کنم ؟

سیستم گزارش گیری ذخیره ساز دکاس بسیار کامل بوده و با داشتن یک سرویس Log گیری حرفه ای همه اطلاعات مربوط و عملکرد کاربران سیستم و هر نوع گزارش مورد نیاز را به شما در لحظه ارائه داده و یا برای شما ایمیل می کند .


در صورت قطعی برق برای ذخیره ساز دکاس چه اتفاقی می افتد؟

ذخیره ساز دکاس تنها ذخیره ساز در دنیا میباشد که دارای UPS  داخلی میباشد و در صورت قطعی برق ذخیره ساز همواره روشن میباشد


آیا محصولات ذخیره ساز دکاس فقط مختص شرکتها و ادارات بزرگ می باشد ؟

محصولات ذخیره ساز دکاس برای هر نوع شرکت و سازمانی با هر ابعادی مناسب است و باید از مدل متناسب با آن سازمان استفاده گردد . 


گارانتی و خدمات محصول شما چگونه است ؟

کلیه مدلهای ذخیره ساز دکاس دارای 5 – 3 سال گارانتی شرکت آواژنگ بصورت تعویض ، همچنین فروش ، توزیع و پشتیبانی اختصاصی توسط مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران صورت میگیرد . نصب سرویس بصورت رایگان بوده و خدمات پس از فروش 10 سال نیز وجود دارد .