امکانات ذخیره ساز nas  تحت شبکه thecus  دکاس

مقیاس پذیری
برای شرکت ها و کاربران داده های سنگین که نیازمند حجم زیادی از ذخیره سازی با گزینۀ «رشد آسان» هستند، گسترش حجم پویای دکاس در واقع یک راه حل کلیدی برای آنها محسوب می شود. شرکت های تجاری با استفاده از یک سوئیچ 10GbE، قابلیت انعطاف پذیری را در افزودن تعداد 8 دستگاه هدف به یک پشته NAS خواهند داشت.

ارتباط زنجیروار
هم اکنون کاربران به کمک ارتباط زنجیروار  ضمن حفظ انتقال سریع، قادر به افزایش مقرون به صرفه و ایمنِ گسترش حجم خود هستند. سپس از کابل های SAS به منظور اتصال واحدها جهت اطمینان از سرعت های سریع استفاده می شود. قابلیت دستیابی به ظرفیت های بسیار بالا، ضمن صرفه جویی 30 درصدی در هزینه هی سخت افزاری (در مقایسه با ذخیره سازی با معماری سنتی) اقدامی پیشگامانه در صنعت به شمار می رود.

سوئیچ پشته پذیر
شرکت دکاس از طریق انطباق و نوآوری همچنان پرچم دار فناوری ذخیره سازی بافی مانده است. از دیگر امکانات دکاس این ذخیره سازهای NAS دکاس با طرح های آینده نگری که قادر به پاسخگویی به دشوارترین سناریوها است، به خوبی برای داده های جدید و تقاضاهای عملکرد آماده سازی شده است. با گسترش RAID و iSCSI موجود در یک ذخیره ساز NAS، افزودن دیسک های بیشتر و یا بزرگتر را به منظور گسترش ظرفیت داده های موجود براحتی ممکن خواهد بود.

اگرچه این یک عملکرد بسیار سودمند و مهم به شمار می رود اما همچنان ظرفیت NAS  کاربران را محدود میکند. بنابراین با پشته سازیِ ذخیره ساز NAS، کاربران  قادر به افزایش ظرفیت NAS به صورت نمایی خواهند بود، و در نتیجه از تطبیق پذیری با مقیاس بسیار وسیع برخوردار خواهند شد.

آرشیو پشتیبان
رونوشت از راه دور و لحظه ای یا بکاپ گیری همزمان یا برنامه ریزی شده (RTRR)
این ویژگی نوآروانه در پشتیبان گیری (backup)، به صورت لحظه ای امکان گرفتن نسخه پشتیبان از فایل ها را در NAS، هارد دیسک خارجی یا دستگاه ذخیره ساز NAS از راه دور به کاربر می دهد. از آنجاییکه RTRR قابلیت پشتیبان گیری لحظه ای داده ها را دارد، موجب صرفه جویی در زمان می شود.

دیتاگارد (Data Guard)
از دیگر امکانات thecus راه حل های پشتیبان گیری دیتاگارد (Data Guard Backup Solution) یک ماژول نهایی NAS است که پشتیبانی محلی و نیز از راه دور را ممکن می سازد و یکی از امکانات خوب ذخیره ساز تحت شبکه دکاس. در حال حاضر، امکان پشتیبان گیری داده در حجم های RAID، درایو های خارجی USB و eSATA  را ممکن ساخته است. همچنین دیتاگارد با استفاده از تکنولوژی نوآورانه، از قابلیت همگام سازی داده در شبکه با دیگر سرورها یا دستگاه های ذخیره ساز NAS برخوردار است.

ذخیره سازی داده های دیجیتالی بر لوح های فشرده یا دیتا برن (Data Burn)
 
هم اکنون داده های NAS را می توان مستقیماً بر CD، DVD، و یا دیسک های بلوری ذخیره نمود. این ماژول بی دردسر امکان ذخیره سازی داده های دیجیتالی بر دیسک بدون زحمت ممکن می سازد. همچنین از ذخیره سازی فایل های تصویری ISO نیز پشتیبانی می کند. فرقی نمی کند که مشغول مدیریت چه نوع فایلی باشید، چه فایل های صوتی، رسانه ای و یا فایل های ضروری، این نوع ذخیره سازی data burn ضمن بهبود چشمگیر در بهره وری پشتیبان گیری، به سرعت از اطلاعات کپی برداری می کند.

اکرونیس

شرکت دکاس به کمک نرم افزار پیشرفته پشتیبان گیری اکرونیس، بهترین راه حل را به کاربر میدهد، بهه طوریکه تنها با یک کلیکِ حفاظت می توان از تمامی داده ها و اطلاعات نسخه پشتیبان گرفت و یا آنکه مهم ترین فایل ها را گزینش نمود. اکرونیس دارای یک رابط کاربری نرم، با طراحی کاربر پسند، و ویژگی های جامع طراحی شده به منظور حفظ ایمنِ اطلاعات است.

 

امکانات دکاس (۱۳۹۶/۴/۱۷) (page) (تعداد بازدید : 1326)

بیشتر